Udělejme si doma pracovnu

Ušetříme čas za dopravu na pracoviště, pracovní dobu si můžeme rozvrhnout podle svého a během práce můžeme uvařit i nedělní oběd. Takovou pracovnu sice nevtěsnáme do každého obytného prostoru, ale Hodně profesí je možné provozovat přímo ze zázemí domova. Je to velká výhoda, protože ušetříme nemusíme mít hned samostatnou místnost. Pokud je naše domácnost klidná a tichá, stačí, abychom si vybrali ten správný kout. Domácnost s malými dětmi už toto zvládá hůř, ale i tak se dá udělat takový rozvrh, aby dítě nebylo v domě domácí práce doma nebo už spalo. Vše záleží na domluvě členů rodiny. Důležité je, abychom se na pracovním místě cítili příjemně a dobře se nám pracovalo.
růžová obrazovka
Jak takový pracovní kout zařídit
–         Často vybíráme stoly s odlehčenou visáží. V menším prostoru vypadají lépe a prostor tak vypadá větší.
–         Úložný prostor na naše kancelářské potřeby můžeme řešit nástěnnými regály nebo potištěnými papírovými krabicemi, které snadno složíme pod stůl nebo i po lůžko. Tím ušetříme hodně prostoru.
–         Pracovní stůj je vhodné umístit blízko okna, aby na pracovní plochu dopadalo dost přirozeného světla. Při práci ve večerních hodinách je třeba mít dobré osvětlení, které neoslňuje. Je správné poradit se v odborných prodejnách. Můžeme nejen ušetřit elektrickou energii. Ale ušetříme i své oči.
kancelář ve městě
–         Tern, kdo má rád teplo pod nohama, zvolí příjemný kobereček, který může nejen zdobit podlahu, ale také zahřeje.
–         Velmi důležitý je výběr pracovní židle. Je třeba dodržovat určitý odstup od monitoru, abychom si nekazili oči a nekřivili páteř. Židle by měla být prodyšná, lehká a nastavitelné opěradlo je velmi příjemný bonus.
–         Pokud můžeme, volme bezdrátovou technologii. Ušetříme si nehezké svazky kabelů po podlaze a máme-li dítě nebo zvířecího mazlíčka, ušetří to mnoho hlídání.
–         Pokud budeme chtít pracovní království opticky oddělit, je vhodné natřít stěnu v pracovním koutu příjemnou veselou barvou, která je nám sympatická.
–         Nebojme si svůj pracovní koutek vyzdobit například malou květinou nebo obrázkem. Dostane tak osobitý ráz a vy budete vědět, že jste tu doma.
A pak už stačí jen začít pracovat z domova. Určitě oceníte výhody, které vám takové práce přinese.