Svícení bez obav

Pokud se vám přitíží pokaždé, když vám přijde vyúčtování za elektřinu, není se čemu divit. Ceny jsou dnes tak vysoké, že mnoho lidí pomalu přestává používat elektrospotřebiče. Tak daleko samozřejmě zajít nemusíte, ale chcete-li opravdu ušetřit, a to ne málo, měli byste uvažovat nad výměnou světelných zdrojů u vás doma, případně v kanceláří, pokud nějakou máte. Ještě donedávna standardní vláknové žárovky dnes už rozhodně vyhovující nejsou. I když se v současnosti už v podstatě nedají v obchodech koupit, mnoho lidí je má stále v zásobě a nedá na ně dopustit. Tito lidé ale budou v budoucnu platit čím dál tím větší částky. Nechcete-li patřit mezi ně, vyberte si raději sice dražší, ale daleko úspornější LED žárovky.
blesk v žárovce

Výhody

První, co vás asi okamžitě udeří do očí, je cena těchto moderních světelných zdrojů. Ta je mnohem vyšší než u starších vláknových typů. V některých případech až třicetinásobná. Nebojte se ale vysokých nákladů, mají svůj důvod. LED technologie je postavená na úplně jiných principech než wolframové žárovky, které se s minimálními obměnami používaly celé jedno století. Díky tomu mají LED žárovky vlastnosti, které ty klasické vždy postrádaly. Jsou násobně úspornější a mají mnohem vyšší životnost. Ta může dosahovat až třiceti tisíc hodin, což je oproti dvou tisícům hodinám, které vydržely vláknovky rozdíl přímo gigantický. Sada LED žárovek vám může klidně fungovat i deset let. Tudíž jejich cena rozhodně není nepřiměřená. Navíc se každým rokem o něco snižuje.
světlo žárovek

Využívat můžete LED žárovky všude tam, kde jste měli našroubované ty klasické. Výhodou je, že se dají pořídit v mnoha variacích. A to, jak co se týče barev, tak i tvarů a samozřejmě svítivosti. Pokud nemáte v lásce příliš ostré světlo, koupíte si žárovku s nižší intenzitou svítivosti. Důležité je, abyste tento moderní zdroj světla nainstalovali všude kam to jen půjde. Pouze tak dokážete ušetřit skutečně zajímavé peníze.