Správný krok pro založení nové firmy

Před zahájením podnikání je zapotřebí vypracovat podnikatelský plán. Rozhodně je efektivní vypracování do detailů, čímž dochází k eliminaci ohledně potenciálních problémů později, kdy už bude váš business plně rozjetý. A to se chyby neřeší snadno. Mnohdy pak ani není jistá vhodná náprava. Důkladným podnikatelským plánem tomuto problému předejdete.
domácí kancelář.jpg
Povinnosti začínajícího podnikatele

Každá osoba, která se rozhodne pro zahájení živnostenské činnosti či založení společnosti, musí vyřídit mnoho náležitostí, dokumentů apod. Jedná se mnohdy o náročný maraton chození po úřadech. Možná někteří ani netuší, co vše je nutné vyřídit.

U zakládání společnosti s ručením omezeným je zapotřebí vyřídit opravdu nemalé množství dokumentů, tj. zajít na živnostenský, katastrální, finanční úřad, dále vyřídit zdravotní pojišťovnu, sociální zabezpečení, banku pro založení podnikatelského účtu. Dále je nezbytností zajistit obchodní rejstřík, výpis z rejstříku trestů a podpis smlouvy u notáře.

Výhody právní formy s.r.o.

Pokud se rozhodnete pro založení společnosti s ručením omezeným, věřte, že se jedná o jednu z nejvíce používaných forem v České republice. Však nabízí mnoho výhod oproti podnikání pouze na základě živnostenského oprávnění.
barevné pořadače.jpg
Pokud se rozhodnete pro založení nové firmy a zvolíte tuto právní formu, budete coby právnická osoba působit mnohem důvěryhodněji. Společník či společníci ručí zásadně jen do výše nesplaceného kapitálu. Hodnota společnosti se postupem času zvyšuje, tj. je možné ji prodat.

Náležitosti a doba pro vyřízení

Jestliže hodláte si vše udělat sami, tj. připravit dokumentace a zajistit vše na příslušných úřadech, počítejte s jistou časovou prodlevou. Mnohdy se jedná o velmi náročný proces. V případě, že se rozhodnete pro mnohem snadnější a rychlejší způsob, kdy tak založení nové firmy přenecháte odborníkům, kteří vše vyřídí za vás, ušetříte si nejen čas.