Osvětlení místností

Tipy
Jistě jste už někdy byly v místnosti, kde pronikalo velice málo světla. Nejen, že to celou místnost opticky zmenšuje, ale často to i znemožňuje kvalitní vykonávání dané práce, protože po tmě se špatně dělají například dokumenty do práce. Navíc lidské tělo není uzpůsobené pro dokonalé vidění ve tmě, takže si tím i kácíme zrak. A proto je důležité mít nejen kvalitní světla s úspornými žárovkami, ale také je i dobře rozmístit. Pokud vše tohle dodržíte, tak se nemusíte ničeho obávat a sami poté uvidíte, jak se celkový stav tohoto problému zlepšil. Už i nakoupením kvalitních LED žárovek za přijatelnou cenu docílíte mnohem lepších výsledků.
LED žárovka
Rozmístění
Abychom si to ukázali na praktickém příkladu, tak se přesuneme například do obývacího pokoje. Tam je základem celého úspěchu jedno hlavní stropní svítidlo, jenž umístěte doprostřed místnosti. Často zde bývá dominantou lustr. Ovšem u toho je jedna hlavní nevýhoda. Pokud budou jednotlivé žárovky praskat, tak jich budete muset vyměnit více. A proto se se spíše vyplatí zakoupit jednu silnou a hlavní. Hlavně potom nezapomeňte na další doprovodná svítidla, protože ty dodají dalším místům dostatek světla. Například v ložnici to bývá lampička na nočním stolku. Díky ní budete moct si číst knížky před spaním a zároveň na ně dobře uvidíte.
stropní svítidlo
LED technologie
Poslední dobou je masivní přesun z klasických wolframových žárovek na LED technologii. Ale proč je tomu tak? Má to své podstatné výhody a důvodů je více než dost. Takovým hned prvním, s kterým se setkáte je velice dlouhá životnost. U klasiky po určité době praskne wolframové vlákno a Vy s tím neuděláte nic. Kdežto u těchto modernějších typů nic takového není, takže životnost je mnohem delší. Zakoupením LED zářivky ve skutečnosti časem ušetříte mnohem více peněz, protože má mnohem vyšší účinnost, a naopak o dost menší tepelné ztráty.